+11 oy
132 gösterim
Dini Hikayeler kategorisinde (462,810 puan) tarafından 1 uyarı

Üç Arkadaş Balık


Birkaç balıkçı bir gölün yanından geçerken gölde oynayan üç balık görmüşler. Onları avlamak istediklerinden hemen ağlarını almaya koşmuşlar. 

Göldeki balıklar da adamın gayretinden işin sonunu tahmin edip kurtuluş çaresi aramaya başlamışlar. İçlerinden en akıllı olanı, arkadaşlarına danışmadan, fazla düşünüp oyalanmadan zor olan bir yöne, denize doğru kaçmış. Çok zahmet çekmiş ama kurtulmayı, denize ulaşmayı başarmış. 

Bu sırada balıkçılar ağlarla dönmüş. İkinci balık ise yarım akıllı imiş, onları görünce arkadaşıyla kalmadığına pişman olmuş ve kurtulmak için çareler düşünmeye başlamış. 

Derken aklına gelen bir çareyi uygulamaya başlamış. Kendini ölü gibi göstererek suyun yüzüne çıkmış, öylece yatmış. Kendini suyun akışına bırakmış. 

Balıkçılar onu ölü sanıp üzülürken, balık da onları kandırdığı için seviniyormuş. Bu arada bir balıkçı onu eliyle tutmuş ve ölü zannedip bir kenara fırlatmış. Balık da sıçrayan sıçraya kendini yine suya atmış ve tehlikeden kurtulmuş. 

Üçüncü balık ise akılsız olduğundan suda çırpınıp duruyor ve ne yapacağına karar veremiyormuş. Sonunda ağlara takılmaktan kurtulamamış.



"Tehlikelerden korunmak için. Dikkatli ve kararlı olmak gerekir."

Asagidaki sebeplerle 1 kez uyarildi
  • 🚩 Diğer

2 Yorumlar

0 oy
(1,215,120 puan) tarafından 1 uyarı:
- Diğer
Güzelmiş beğendim
(462,810 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(546,530 puan) tarafından 1 uyarı:
- Diğer
çokkkkkkkkkkkkkkkk güzel 
(462,810 puan) tarafından
Teşekkür ederim ama ben yazmadım
...