0 oy
41 gösterim
Dostluk Hikayeleri kategorisinde tarafından
Kimi zaman sever insan. Kimi zaman nefret eder. Ama gerçekten sevdiyse seni asla ihanet etmez! Arkandan bıçaklamaz. Sever de sevmezde.. Hayat bu her şey olabilir. Bazen yolunu bekler, dualarına sığdırır onu. Rüyalarında o olsun ister:biricik arkadaşı. Ama.. Arkadaşı ne düşünür ki onun bu sevgisine karşi? Eğer gerçek bir dostsa onun için canını bile vermeye hazırdır. Peki ya dost gibi görünen düşmansa?!

  Senden nefret eder ve çıkarları için seni seviyormuş gibi yapar. Sen onu dost, sırdaş bilirsin; tüm özelini açarsın. Kimseye söyleyemediklerini, hatta belki annene babana bile söylemediklerini ona söylersin. Onu canından can bilirsin. Ama o, tüm sırlarını açığa çıkarır. Sevdiğini anlatırsın belki, senin adını başka şeylere çıkarır. 

Tüm kalabalığın o'dur. Arkadaşın, kardeşin, sırdaşın, destekçin, bazen ablan/abin, bazen annen baban.. Ama sonra seni yalnız bırakır. Öyle mecburiyetten de gitmez. İhanet eder, seni sırtından bıçaklar, kalbini duygularını paramparça eder, gider.. Seni yok sayar. Senin kalbinde en değerli oyken o seni değersiz görür, kullanıp işi bitince bir köşeye fırlatır. Sonra.. Hem seni hem sana yaptıklarını unutur. Ama sen.. Ne yaparsan yap ihaneti unutamazsın. İhanet edeni unutamazsın. "Neden bunu yaşadım? " diye için içini yer. Ama çaresi yoktur. Geçmez ihanetin acısı. Düşünürsün.. Geceler boyu.. "Ben bunu hak edecek ne yaptım?! Bilmeden kırdım mı can parçamı? Üzdüm mü onu? "Ağlaya ağlaya düşünürsün. Yaşadığınız güzel ginler gelir aklına.. Ağlarsın.. Kırılırsın.. O seni güldüren insan nasıl olur da bir hamleyle seni yerle bir eder! İnanamazsın.. Paramparça olursun.. Ama o hep ayakta kalır.. Sana yaşattıklarına rağmen ayakta kalır.. Ve.. Oyun biter. Şah mat!. Kim kazanır peki? Yıkan mı, yıkılan mı? Seni yerle bir eden ve hiç bir şey olmamış gibi davranan, seni sırtından bıçaklayan arkadaşın mı? Yaralanan, kırılan, üzülen, ağlayan, yıkılan sen mi?.  

Evet.. Bu dünyada sen kazandım biricik arkadaşım.. İstediğin oldu. Kırıldım.. Gözyaşı döktüm, senin için değmeyecek kadar.. Belki hala da ağlıyorumdur. Umrunda mı canım arkadaşım? Gerçketen beni düşünüyor musun.. Ya da düşünür müydün eskiden?.. Ağlayınca çirkin oluyorsun derdin hep.. Sonra gözyaşımı silerdin. Şimdi.. Sen döktürüyorsun o gözyaşlarını. Peki şimdi kim silecek gözyaşlarımı!. Üzüntümü büyü yapar gibi atıp, yerine tebessümü kim koyacak.. Söyle..! Ben bunları hak edecek kadar kötü müydüm 

Yorumunuz

Fotoğraf yükle:

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

906 Hikayeler

1.3k Yorum

534 kullanıcı

...