+1 oy
35 gösterim
Tarihi hikayeler kategorisinde (200 puan) tarafından

Balkanlarda Deliorman bölgesi. Bir şaki (o zamanın teröristi) adı Soysuz  Boril, öylesine zulüm ediyor ki herkes canından bezmiş. Ne güvenlik güçleri bir şey yapabiliyor ne hükümete  başvurulardan bir çözüm geliyor.


Soysuz Boril, çetesiyle birlikte sadece dedemin köyüne değil tüm bölgeye şiddet uyguluyor, yol kesiyor, haraç alıyor, baskınlar yapıyor, evli bekâr fark etmeksizin kadınları kaçırıyor, cinayetler işliyor, akla gelebilecek türlü zulmü ediyormuş…  Ancak o dönemdeki eşkıyalar, ırza göz dikmez âcize dokunmazken Boril, bu ve benzeri tüyler ürpertici suçları işlediği, çocukları bile katlettiği için bölge halkı ona  "Soysuz" lakabını takmış.


Soysuz Boril, bir baskında ağır yaralanmış ve ölmek üzereyken köyün önde gelen birkaç kişisini yanına çağırtmış. “Ben size çok zulmettim. Beni affedin… Hâlim diğer zalimlere ibret olsun. Ben öldükten sonra cesedimi köy meydanındaki ağaca tek bacağımdan asın. Bende hakkı olan herkes gelip bir sopa vursun” demiş.


Boril ölmüş… Köylü de vasiyetini yerine getirmiş… Cesedi tıpkı onun istediği gibi meydandaki ağaca tek bacağından ters asılmış, insanlar da gelip sopayla, kürekle, nacakla vurmuş hırsını almış. Oysaki Soysuz Boril’in planı farklıymış. Ölmeden önce verdiği talimat doğrultusunda adamları olayı hükümet yetkililerine ispiyonlamış. Köye gelip halkı ağaca asılmış bir adamı darp ederken gören güvenlik güçleri, zaten Türk-Bulgar gerginliği olan köyde, Türkler bir Bulgar’ı linç ediyor sanmış!  Onları durdurmak için ateş açınca insanların yarısı oracıkta can vermiş, sağ kalanlarsa hapse gönderilmiş... <!-- /data/user/0/com.samsung.android.app.notes/files/clipdata/clipdata_bodytext_230510_052332_043.sdocx -->

Yorumunuz

Fotoğraf yükle:

Önizleme:

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Üç artı iki = kaç eder? Rakamla yazınız
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

7,189 Hikayeler

26,798 Yorum

21,281 Alt Yorum

17,158 kullanıcı

38 Online Users
0 Member 38 Guest
Today Visits : 4233
Yesterday Visits : 11283
Total Visits : 19724295
...